Jeśli chcesz być dobrze poinformowany,
zapisz się ...
slider-bg

Suplementy diety

Suplementy diety – zdrowaspizarnia.pl Białystok

Suplementy diety są środkami spożywczymi, które mają na celu uzupełnianie niedoborów pokarmowych. Taka przynajmniej jest ich historia, a zaczęła się od idei dostarczania witamin i minerałów wtedy, gdy w diecie występują ich naturalne niedobory, głównie zimą (gdy jeszcze nie były sprowadzane zimą z zagranicy). Aktualne suplementy diety, na przykładzie sprzedawanych w naszym sklepie w Białymstoku preparatów, służą uzupełnianiu i dostarczaniu niemal wszystkich potrzebnych do życia substancji. Jeśli wiec np. z określonych powodów nie możemy spożywać produktów mlecznych, dzięki suplementom możemy uzupełniać niedobory białka zwierzęcego.

Dwa suplementy diety zalecane przez Zdrową Spiżarnię

W ostatnich latach pojawiły się tysiące suplementów diety, wobec czego nie sposób ich wyliczyć. Wyróżnia się jedynie wśród nich pewne grupy związane z zawartością, np. witaminy lub białka. Nieraz też w klasyfikacjach podkreśla się ich zastosowanie, dla przykładu należą do tej grupy suplementy wskazania: w diecie odchudzającej, w budowaniu masy mięśniowej, w niedoborach składników odżywczych itd. Nasz sklep w Białymstoku istnieje już jednak na tyle długo, by zwrotnie od Klientów wiedzieć, które suplementy diety rzeczywiście działają, po których czują oni wyraźne zmiany. Stąd też, spośród naszego asortymentu, szczególnie polecamy dwa produkty. Należą do nich:

  1. Liposomalna witamina C – której organizm ludzki nie potrafi magazynować, a w związku z tym musi stale być dostarczana z zewnątrz. Do ogólnych i najważniejszych cech witaminy C należy jej rola w chronieniu organizmu przed chorobami, ale również: neutralizacja patogenów (w tym rakotwórczych) w układzie pokarmowym, utrzymywanie właściwej elastyczności naczyń krwionośnych, wspomaganie funkcjonowania układu nerwowego oraz prawidłowego działania procesów poznawczych, oraz dbanie o prawidłową regenerację układu kostnego i ruchu. Natomiast – liposomalna – oznacza witaminę w większym stopniu przyswajalną od zwykłej. Dla porównania, liposomalna witamina C wchłania się w 90%, natomiast kwas askorbinowy mniej więcej w połowie tej wartości.
  2. Liposomalna witamina D – substancja pozyskiwana z promieniowania słonecznego przez skórę, jej suplementacja jest więc wskazana podczas zimy. Do jej najważniejszych funkcji należy regulowanie odpowiedniego wchłaniania i przekształcania innych substancji odżywczych, głównie wapnia i fosforu, mających największe znaczenie dla układu nerwowego, kostnego i mięśniowego. Ponadto witamina D: normuje nadciśnienie tętnicze, zapobiega chorobom neurodegeneracyjnym oraz wspomaga układ immunologiczny na linii przeciwalergicznej i przeciwzapalnej.

Oba suplementy diety są więc przeznaczone do spożywania w zimnych miesiącach roku, gdy doświadczamy deficytu słońca.

Na co działają witaminy liposomalne

Wymienione wyżej liposomalne witaminy C i D posiadają liczne wskazania do regularnego zażywania. Należą do nich przede wszystkim:

  • różnego rodzaju częste infekcje,
  • choroby mięśni i kości,
  • alergie, a także różnego typu niewydolność oddechowa (m.in. astma),
  • chroniczne przemęczenie i osłabienie (w tym po długotrwałym wysiłku i chorobach),
  • nieprawidłowa praca jelit,
  • i zaburzenia energetycznego metabolizmu.

Ponadto zaleca się je w cukrzycy, a także dla uzyskania równowagi psychofizycznej.

Suplementy diety w naszym sklepie w Białymstoku

W naszym sklepie w Białymstoku znajdziecie Państwo znacznie większą ilość suplementów diety, z zaleceniami na wiele innych stanów, nie tylko chorobowych. Wiedza o prawidłowych żywieniu stale wzrasta i jest szeroko dostępna. Witaminy liposomalne są jednym z tych produktów, nad których pobieraniem kontrolę możemy zlecić samym sobie, czyniąc odpowiedzialnymi za własne zdrowie osobę, której na nim najbardziej zależy.

 

sumplement dietySuplementy diety dostępne w naszym sklepie:

Partnerzy