Jeśli chcesz być dobrze poinformowany,
zapisz się ...
slider-bg

Produkty ekoligiczne dla dzieci

Powszechnie wiadomo, że to właśnie dzieci potrzebują jak najwięcej zdrowych, składników, by móc rosnąc i  prawidłowo rozwijać swoje możliwości fizyczne i intelektualne. Stale rosnąca świadomość na temat ekologii oraz zanieczyszczenia środowiska i żywności skłania do  refleksji i postawienia pytania: "Czym karmisz swoje dziecko?" Jeśli dbasz, by Twoje dziecko odżywiało się zdrowo i interesujesz się jakością podawanego mu pożywienia masz gwarancję, że Twoje dziecko będzie odporniejsze, zdrowsze i szczęśliwsze. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś o tym jak dieta wpływa na organizm, nie martw się. Zmiana nawyków żywieniowych u małych dzieci przynosi rezultaty niezwykle szybko. Dla wszystkich rodziców, których dzieci, z różnych względów nie trawią glutenu sprowadzilismy do naszego sklepu szeroką ofertę produktów bezglutenowych. Pragniemy by nasze dzieci mogły w pełni i beztrosko cieszyć się  swoim dzieciństwem i dorastaniem.

PRODUKTY

Kaszka orkiszowa Bio- 250 gr więcej

Kaszka owsiana Bio- 250 gr więcej

Kaszka ryżowa Bio- 250 gr więcej

Kaszka jaglana Bio- 250 gr więcej

Indyk w słoiczku- 80 gr więcej

Puree jabłko- 125 gr więcej

Kaszka orkiszowa Bio- 250 gr więcej

Deser mus owocowy- 190 gr więcej

Deser jabłko i banan od 4 miesiąca życia190 gr więcej

Mix owoców z owsem- 190 gr więcej

Dynia- 190 gr więcej

Warzywa z ryżem i kurczakiem- 220 gr więcej

Vege brokuł ziemniak- 190 gr więcej

Kalafior z ziemniakami- 190 gr więcej

Ketchup dla dzieci -390 gr więcej

Ketchup dla dzieci bez cukru/ z cukrem -500 gr więcej

Sos pomidorowy dla dzieci -350 gr więcej

Chrupki kukurydziane w czekoladzie bez cukru- 100 gr więcej

Pierwsze chrupki z ekologicznych zbóż- 30 gr więcej

Jabłkowe wafelki ryżowe- 35 gr więcej

Jagodowe wafelki ryżowe- 220 gr więcej

Makaron Hello Kity- 250 gr więcej

Marakron Bob Budowniczy bezglutenowy- 250 gr więcej

Chrupiąca mąka gryczana ekstrudowana- 100 gr więcej

Chrupki gryczano-ryżowe- 100 gr więcej

Żywność ekologiczna dla dzieci

Dieta odgrywa kluczową rolę w procesie rozwoju dziecka, zatem od najmłodszych lat warto podawać mu artykuły spożywcze wysokiej jakości, które dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych oraz są pozbawione sztucznych konserwantów i barwników. Tym właśnie charakteryzuje się żywność ekologiczna dla dzieci, którą znajdziesz w ofercie Zdrowej Spiżarni z Białegostoku.

Żywność dla dzieci BIO

Artykuły BIO wyróżniają się między innymi ze względu na zastosowaną metodę produkcji. Powstają ze składników z gospodarstw ekologicznych, w których głównymi wytycznymi są:

  • wykluczenie sztucznych nawozów i środków ochrony roślin oraz produktów genetycznie modyfikowanych (GMO),
  • bazowanie na naturalnych środkach oraz procesach biologicznych,
  • przestrzeganie wysokich norm w zakresie zachowania dobrostanu zwierząt hodowlanych, w tym ograniczenie ich cierpienia podczas uboju,
  • zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska naturalnego.

Żywność ekologiczna dla dzieci nie bez powodu uważana jest więc za zdrowszą od artykułów spożywczych nieopatrzonych specjalnym certyfikatem. Potwierdzają to niektóre badania – naukowcy z Newcastle University w Anglii dowiedli, że mleko pochodzące z gospodarstw działających według powyższych zasad zawiera więcej antyoksydantów, czyli substancji zapobiegających rozwojowi niebezpiecznych chorób (na przykład nowotworów). Ponadto produkty organiczne charakteryzują się mniejszym stężeniem azotanów, azotynów oraz metali ciężkich. Co więcej, istotną zaletą owoców i warzyw, które znajdziesz w naszym sklepie w Białymstoku, jest gotowość do spożycia bez konieczności obierania. Można bez obaw spożywać je ze skórką – nie znajdują się na niej pozostałości sztucznych środków ochrony roślin, gdyż w uprawie się ich nie stosuje.

Kaszki dla dzieci ekologiczne

Oferujemy szeroką gamę artykułów spożywczych BIO. W procesie produkcji stosujemy wyłącznie rośliny i mięso pochodzące z gospodarstw ekologicznych. Zainteresowaniem Klientów cieszą się między innymi kaszki dla niemowląt. Stanowią one podstawowy element jadłospisu dziecka, gdyż dostarczają wielu witamin, zwłaszcza z grupy B. Zawierają także substancje mineralne, takie jak wapń, który jest niezbędny do prawidłowego wzrostu kości i zębów, czy żelazo odgrywające ważną rolę w rozwoju mózgu.

Produkty te mają również praktyczne zalety – są łatwe w przygotowaniu, tak jak znane od lat wersje można je podawać zarówno z butelki, jak też łyżeczką. Ponadto występują w wielu rodzajach i smakach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz opcję dopasowaną do wieku, preferencji oraz potrzeb dziecka. W naszym sklepie dostępne są w wersji orkiszowej, owsianej, ryżowej, a także jaglanej.

Warzywa ekologiczne dla dzieci

Zapotrzebowanie organizmu dziecka na poszczególne składniki pokarmowe, na przykład witaminę D, jest wyższe niż w przypadku osoby dorosłej. Należy zatem zadbać o odpowiednią ilość warzyw ekologicznych w diecie malucha, gdyż to one stanowią szczególnie cenne źródło składników mineralnych oraz błonnika. Na przykład rośliny strączkowe są bogate w białko, a liściaste – w witaminę K, wspomagającą pracę układu sercowo-naczyniowego.

Doskonale znamy potrzeby pokarmowe dzieci, dlatego w sklepie Zdrowa Spiżarnia z Białegostoku znajdziesz wiele dań stworzonych z zastosowaniem produktów BIO. Oferujemy takie potrawy, jak warzywa z ryżem i kurczakiem, vege brokuł ziemniak, kalafior z ziemniakami, oraz dodatki – na przykład ketchup lub sos pomidorowy. Dbamy nie tylko o wysoką jakość żywności, ale również o jej walory smakowe. Wybierając sprawdzone produkty, zauważysz wiele korzyści – prawidłowe żywienie ma bowiem pozytywny wpływ na odporność, sprawność fizyczną, a także rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka.

Partnerzy