Jeśli chcesz być dobrze poinformowany,
zapisz się ...
slider-bg

Zechsal - natura przeciwstawiona chemii

Preparaty magnezowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością wśród ludzi dbających o zdrowie. Wielu producentów oferuje lepsze lub słabsze suplementy. Tak naprawdę bez dobrego rozeznania oferty na rynku trudno jest zdecydować się na coś konkretnego, tym bardziej że klient oczekuje przede wszystkim skuteczności, która usprawiedliwiałaby często niezrozumiale wysoką cenę. Szczególnie dziwi to w sytuacji, gdy oferowane preparaty powstają wyłącznie w laboratoriach koncernów farmaceutycznych i nie mają nic wspólnego z naturą i ekologią.

Firma Zechsal oferuje swoim klientom najczystszy, naturalny magnez występujący na naszej planecie. Wydobywany jest on w postaci chlorku magnezu na terenie Holandii, Niemiec i Polski z terenów, gdzie bardzo dawno temu, w okresie permu, znajdowało się ogromne Morze Cechsztyńskie. Pokłady soli, z której pozyskiwany jest chlorek magnezu, powstały 250 milionów lat temu.

Firma Zechsal założona została w Veendam w Holandii, a pierwsze wydobycia rozpoczęła w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Niezwykle rygorystyczny sposób pozyskiwania magnezu daje gwarancję, że kupując preparaty magnezowe Zechsal, otrzymujemy produkt w stu procentach naturalny, znakomity jakościowo i pochodzący z najlepszego miejsca na naszej planecie.

Czy sól magnezowa Zechsal równie dobra, jak ta z Morza Martwego?

Sól magnezowa Zechsal i sól z Morza Martwego są podobne pod tym względem, że obie w przeważającej części składają się z chlorku magnezu. Jednak Zechsal jest czystszy i bardziej skoncentrowany. Morze Martwe znajduje się na powierzchni Ziemi i jest zanieczyszczone przez ludzi i środowisko. Natomiast Zechsal jest nietknięty i pochodzi prosto z głębokości 1600 metrów pod ziemią.

Czy chlorek magnezu podlega szczególnej kontroli?

Na etapie produkcji przywiązywana jest bardzo duża uwaga do sprawdzania każdej próbki. Jest ona analizowana laboratoryjnie celem określenia między innymi zawartości metali ciężkich i ewentualnych zanieczyszczeń. Każda partia wyprodukowanych towarów otrzymuje certyfikat potwierdzający pełną zgodność produktów z normami jakościowymi ISO 9001, ISO 14001 oraz GMP. Dodatkowo producent zapewnia, że jego preparaty zawierające chlorek magnezu nigdy nie były i nie będą testowane na zwierzętach, oraz że spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa określone w unijnej dyrektywie o kosmetykach.

Magnezowe płatki Zechsal — musisz tego spróbować

Przyzwyczajeni jesteśmy do suplementacji magnezem poprzez spożywanie różnych suplementów. Może jednak dać odpocząć naszemu układowi pokarmowego i zastosować kąpiele magnezowe? Gdy zanurzymy się na około 30 minut w wodzie bogatej w sole magnezowe, uzupełnimy niedobór tego pierwiastka poprzez skórę. Metoda ta znana jest od lat, dlatego tak popularne są wycieczki nad Morze Martwe, które jest znane z występowania w nim dużej ilości soli magnezowych. Nie każdego stać na taki wyjazd, dlatego lepszą alternatywą może być relaks we własnej wannie, w wodzie z dodatkiem jednej lub dwóch szklanek magnezowych płatków Zechsal.

Jeśli magnez, to tylko naturalny

Taki magnez jest bezpieczny dla człowieka. Zechsal zawiera naturalnie występujący chlorek magnezu. Nie jest to zatem lek o potencjalnych skutkach ubocznych. Po prostu to naturalny minerał, którego potrzebujemy na co dzień. Ewentualny nadmiar magnezu jest po prostu wydalany w sposób naturalny przez nerki (podobnie jak w przypadku witaminy C). Warto jednak wiedzieć, że dotyczy to jedynie magnezu naturalnego i stosowania go przez ludzi zdrowych. Osoby z ciężkimi zaburzeniami nerek i nienormalnie niskim rytmem serca powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.

 

 

 

Partnerzy